DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

DÜZCE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Acil Servis

Güncelleme Tarihi: 16/05/2018

Bölüm Hakkında

Hastanemiz acil servisi deneyimli ve dinamik bir kadro ile 24 saat kesintisiz görev yapmaktadır.

Acil servisimiz, 3. seviye olarak hizmet vermekte olup; ilk kabulde sağlık görevlisi tarafından sağlık bakanlığınca belirlenmiş olan  TRİAJ sistemi-renk uygulaması (hastaların sağlık durumlarının aciliyet durumlarına göre ayrılması ve öncelik verilmesi sistemi) uygulanmaktadır. Her vardiyada 24 saat görevli en az 1 tane acil tıp uzmanı , 5 adet pratisyen hekim ve sağlık personeliyle hasta güvenliği ve memnuniyeti ön planda tutularak nitelikli sağlık hizmeti verilmektedir.

Modern tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste; Yeşil alan ve sarı alan 1-2 poliklinikleri, müşahede odası, çocuk acil odası, travma odası, resüsitasyon odası, cerrahi müdahale odası ve enjeksiyon odası bulunmaktadır.

Acil serviste her türlü acil tahlil ve  acil radyolojik tetkikler , 24 saat boyunca en hızlı şekilde yapılmaktadır. Hastanemizin yoğun bakım ünitesi ve ameliyathanelerinin acil servisten kolay erişilebilir bir konumda olması her branştan acil hastayı kolaylıkla kabul ve tedavi etme olanağı sağlamaktadır.