Yoğun Bakım 3.Basamak
10 Kasım 2021

   
3. Basamak 
Yoğun Bakım Ünitemiz 29 yataklı Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi olarak hizmet vermektedir.

Yoğun Bakım ünitemizde mekanik ventilatöre bağlı hastalar 24 saat kesintisiz bir şekilde sağlık profesyonelleri tarafından takip edilmektedir. Anestezi uzmanları yoğun bakım ünitemizde sürekli hizmet vermektedir. Aynı zamanda ünitemizdeki tüm hastaların yaşamsal fonksiyonları (nabız,kan basıncı, kan oksijen düzeyi, kalp ritmi vb.) merkezi monitörden izlenebilmektedir.

Üçüncü basamak yoğun bakım ünitemizde çoğunlukla birden fazla sistemi(solunum,sindirim, dolaşım vb.) etkilenmiş, komada, şok(septik,anaflaktik vb.) tablosunda bulunan ileri derecede bakım ve tedaviye ihtiyaç duyan hastalara hizmet verilmektedir. Bu hastaların tedavisi için yüksek teknolojiye sahip cihazlar kullanılmakta, böbrek yetmezliği tedavisi alacak hastalar için diyaliz cihazları, solunum ve kalp yetmezliğindeki hastalar için mekanik ventilatörler ve hastaların izlemi için monitör teknolojileri kullanılmaktadır. Bu tür hastaların yaşamsal fonksiyonları anlık olarak ileri seviye monitorizasyon ile takip edilmektedir.

Yoğun bakım ünitemizde hizmet verilen hastalarda ani değişiklik olması durumunda acil müdahale gerçekleştirilecek nitelikte ekipmanlar bulunmaktadır.