Bebek Dostu
12 Mayıs 2022
İLK 6 AY SADECE ANNE SÜTÜ!

 

EMZİRME POLİTİKAMIZ

1.     Anne sütü muadillerinin pazarlanmasıyla ilgili uluslararası yasaya ve Dünya Sağlık Kurul kararlarına uygun olacak şekilde emzirmeye ilişkin yazılı bir politika hazırlanmıştır. Bu politika düzenli aralıklarla tüm sağlık personelinin bilgisine sunulmakta, ebeveynlerle paylaşılmaktadır. Sürekli izleme ve veri yönetim sistemimiz mevcuttur.

2.     Tüm sağlık personelinin bu politika doğrultusunda eğitilmesi, emzirme konusunda annelere destek olmak için gereken bilgi, yetkinlik ve becerilerle donatılması sağlanmaktadır.

3.     Hamile kadınlar emzirmenin yararları ve yöntemleri konusunda bilgilendirilmektedir.

4.     Doğumdan sonra en kısa zamanda annelerin bebekleriyle ten teması kurması sağlanarak emzirmeye başlamaları için destek olunmaktadır.

5.     Emzirmenin başlatılması ve sürdürülmesi ile sıkça karşılaşılan güçlüklerin yönetilmesi konusunda annelere destek sunulmaktadır.

6.     Tıbbi bir zorunluluk olmadığı sürece, yenidoğanlara anne sütünden başka herhangi bir katı veya sıvı gıda verilmemektedir.

7.     Annelerin bebekleriyle bir arada tutulması ve bebeklerin günün 24 saati boyunca anneleriyle aynı odada kalması sağlanmaktadır.

8.     Bebeğin acıktığı zaman verdiği işaretleri tanımaları ve bunlara yanıt vermeleri konusunda annelere destek olunmaktadır.

9.     Biberon, biberon emziği ve boş emzik gibi aparatların kullanımı ve riskleri konusunda annelere danışmanlık hizmeti verilmektedir.

10.   Ebeveynlerin ve bebeklerin sürekli destek ve bakım hizmetlerine gereken zamanda erişim sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla taburcu işlemleri eşgüdüm içerisinde yürütülmektedir.

         
            Hastanemiz bebek dostu hastanedir. Anne sütü ve emzirme ile ilgili danışmanlık için dahili 2334 numaralı telefonu arayabilirsiniz.