Sağlık Kurulu Başvurusu
27 Mayıs 2022


SAĞLIK KURULU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Hastanemiz Sağlık Kurulu işlemleri; Tek Hekim Sağlık Raporları hastaneye doğrudan başvuru ile diğer Sağlık Raporları (İş İçin, Silah Ruhsatı, Vasi Tayini, Engelli, Durum Bildirir Raporları vb ) başvuruları hafta içi 08.30 / 11.40 arası 182 MHRS üzerinden randevu alınmak suretiyle yapılmaktadır. Ehliyet için Aile Sağlığı Merkezlerinden sevk gerekmektedir.
Hasta 18 yaşından küçükse öncelikle hastalığı ile ilgili hekimden randevu alması gerekmektedir. Hekim kurula sevk işlemini gerçekleştirirse randevuya gerek olmaksızın işlemleri başlatılmaktadır.

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

  • Hastanemiz Sağlık Kurulu haftada 2 (iki) gün (Salı-Perşembe) toplanmaktadır.
  • Heyet işleminiz için size verilen muayene evrakındaki bilgileri ( kimlik bilgisi, adres, telefon no, fotoğraf v.b ) kontrol ederek, bilgilerin doğruluğundan ve evrakın size ait olduğundan emin olunuz.
  • Heyet işlemlerinin başlatılabilmesi için adına rapor düzenlenecek kişinin randevu gün ve saatinde kimliğiyle birlikte Sağlık Kuruluna başvurması gerekmektedir. Kimlik belgesi yada şahsın kendisi yok ise işlem başlatılmayacaktır.
  • Hasta 18 yaşından küçükse sağlık kurulu işlemleri süresince anne, baba ya da yasal vasisinin, hastanın yanında olması gerekmektedir.
  • Heyet muayene işlemlerinizi tamamladıktan sonra, ilgili tüm evraklarınızı ( tahlil, tetkik, İlaç raporu, epikriz raporu v.b. ) sağlık kurulu birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ihtiyacınızın olacağını düşündüğünüz evrakınız var ise lütfen fotokopisini alınız. İşlem bitiminde teslim edilen evraklar içerisinden evrak çıkarılıp verilmeyecektir.
  • Size yardım talebinde bulunan kişilere itibar etmeyiniz, yetkililerden yardım isteyiniz. Bu konuyla ilgili yaşadığınız herhangi bir olumsuzluğu yetkilere bildiriniz.